Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Neurontin a wada kręgosłupa

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące stosowania leku Neurontin. Zdiagnozowano mi l5 disc prostrusion, przepisano mi po tej diagnozie Neurontin/Gabapentin 100. Czytałam, że Neurontin to tabletki na epilepsję i nie bardzo wiem co to ma wspólnego z moją wadą. Biorę je, ale bardzo się po nich źle czuję. Czy jest w ogóle szansa, że ona faktycznie mi pomogą na kręgosłup? Nadal boję się dużo chodzić, ponieważ moje się, że nogi będą mi się rozchodzić. Czasami zdarza się, że robi mi się dziwnie w oczach. Nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć... Czy tabletki Neurontin faktycznie pomogą przy mojej chorobie czy ich przyjmowanie nie jest jednak związane ze schorzeniem, na które cierpię? I jeśli są one w stanie pomóc to po jakim czasie i dlaczego występują przy ich przyjmowaniu takie efekty uboczne? Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc w mojej sprawie. Pozdrawiam serdecznie.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Mogą one zmniejszać dolegliwości bólowe jednak nie mają one działania przyczynowego działania leczniczego.

0

Gabapentyna jest rzeczywiście lekiem przeciwpadaczkowym, ma jednak dodatkowo działanie przeciwbólowe w przypadku bólu neuropatycznego a taki często występuje w przypadku schorzeń kręgosłupa przebiegających z uciskiem nerwów. Jej stosowanie zapobiega rozwojowi nieprawidłowych mechanizmów prowadzących do powstania bólu przewlekłego.
Najmniejsza skuteczna dawka to 3 x 300 mg. Jeżeli występują skutki uboczne to jak w każdym przypadku należy zmienić leczenie.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy