Stosowanie leku Ospen w 8 tygodniu ciąży

Witam Jestem w 8 tygodniu ciąży, na pomocy doraźnej stwierdzono anginę u mnie, dostałam lek ospen trzy razy dziennie przez 10 dni, czy mogę być pewna że nie odbije się to negatywnie na dziecku?
Lek. Marta Gryszkiewicz

Lek ten ma kategorię B. Nie ma dotychczas doniesień o szkodliwych działaniach embriotoksycznych, teratogennych lub mutagennych. Należy jednak pamiętać, że substancja czynna antybiotyku przenika przez łożysko.