Stosowanie Luteiny 50 a krwawienie

Witam, pani ginekolog zapisała mi Luteinę 50 (tabletki podjęzykowe). Mam ją brać pół roku, w tym czasie ma nie wystąpić krwawienie? Czy to prawda? Czy ten czas stosowania leku nie jest za długi? Dodam, że na badaniu USG wyszły dwie małe torbiele, którymi Pani doktor kazała się nie przejmować, a mój poziom progesteronu jest bliski 0. Dziękuję za odpowiedź.

Proszę stosować się do zaleceń prowadzącego ginekologa. Co do miesiączkowania najczęściej zanika w okresie przyjmowania luteiny, ale może także okresowo pojawiać się (np. skąpe krwawienia). Co do długości stosowania leku decyduje o tym ginekolog prowadzący - nie ma przeciwwskazań do tak długiego stosowania leku.