Stosowanie luteiny i Duphastonu z powodu krwawień w ciąży

Dzień dobry. Jestem w ciąży, to koniec 8 tygodnia. Z powodu powracających plamień stosowałam luteine 100mg 3*1 i duphaston 3*1. Kilka dni temu z powodu krwawienia trafiłam do szpitala, tam leczyli mnie tymi samymi lekami tylko że na początku w większej dawce a później w takiej jak stosowałam w domu (tak jak opisałam wyżej).Dziś zostałam wypisana do domu z zaleceniem stosowania tylko duphaston 3*1 bez luteiny. Obawiam się czy odstawienie luteiny nie spowoduje nawrotu krwawienia i zagrozi ciąży?

Aleksander Ropielewski

Trudno mi się jednoznacznie ustosunkować do decyzji lekarza bez wglądu w historię ciąży i Pani stanu zdrowia, dlatego należy przyjąć, że mieli oni więcej informacji i decyzja o odstawieniu luteiny jest prawidłowa.