Stosowanie magnetycznej opaski LINX na refluks żołądkowy

Chciałbym uzyskać informacje, czy w Polsce zakłada sie magnetyczna opaskę LINX, która hamuje refluks żołądkowy? Jeśli nie to kiedy możliwe jest użycie tej technologii w Polsce?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

nie jest to pytanie z dziedziny medycyny.

Pozdrawiam.

 Lek. Piotr Pilarski

Szanowna Pani - o ile wiem nie. A nawet gdyby - to doświadczenie lekarzy jest niewielkie.

Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski specjalista chirurgii gastroenterologicznej