Normaclin na trądzik

od 4 miesięcy stosuje maść normaclin na trądzik, która mi bardzo pomaga, czy taki okres nie jest zbyt długi na stosowanie tej maści? jak długo mogę ją stosować i na jaką maść mógł bym ją zmienić jeśli nie będę mógł używać normaclinu? czy można przejść z dnia na dzień z jednej maści z antybiotykiem na drugą inna? cena normaclinu nie jest zbyt wysoka, a ta maść mocno mi pomaga i wolałbym z niej nie rezygnować, ale wiadomo, że zdrowie jest w tym przypadku najważniejsze. Ale być może istnieje jakiś zamiennik normaclinu, który sprawi, że będę mógł odstawić tą maść bez skutków ubocznych i bez nawrotu trądziku zastosować inną i bezpieczniejszą. A może stosowanie normaclinu przez cztery miesiące to wcale nie jest tak długi okres i można spokojnie używać jej znacznie dłużej? Bardzo proszę o odpowiedź w tej sprawie.

Najlepiej skonsultować się u lekarza prowadzącego jeśli chodzi o zmianę maści .Ja skóry Pana nie widzę i jej stanu cieżko doradzić coś innego oprócz dołączenia do leczenia peelingów medycznych.