Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie Metypred a brak apetytu

Witam,od sześciu lat biorę metypred w dawce 4mg z powodu zespołu sjogrena,ostatnio mój lekarz reumatolog powiedział abym odstawiła steryd z dnia na dzień i tu moje wątpliwości czy takie nagłe odstawienie może mieć jakieś konsekwencje typu.osłabienie ,szybkie męczenie,uczucie zimna,brak apetytu,bo właśnie takie objawy występują u mnie.Mój lekarz twierdzi że była to zbyt mała dawka aby odczuć odstawienie leku.Czu rzeczywiście nie mam się czego obawiać?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Badania krwi - AIAT

AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.

Witam Panią,

Wszystko zależy od czasu trwania terapii, jeśli wynosiła ona powyżej 4 tygodni, to sugerowałbym stopniowo odstawienie leku, tj. redukcję do połowy tabletki przez 7 dni, a następnie 1/4 tabl. przez 7 dni i odstawienie. Wówczas nie objawy związane z odstawieniem leku nie powinny być dokuczliwe. 4 mg Metypredu, to faktycznie niezbyt duża dawka leku, ale wszystko zależy od czasu jej stosowania.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy