Stosowanie Otrivinu w ciąży

Witam mam osobisty problem uzywam otrivinu od dwuch lat zaczlam jak bylam w ciazy i nie moge skonczyc go uzywac tzn. Uzwalam go rano i wieczorem teraz go uzywam czesciej bo niewiem czy mam alergie czy katar zapchany nos nie pomaga nic uzywam teraz tonimeru ale chyba jest slaby i lykam alertec ostatnio zauwazylam ze nie umie zlapac oddechu . Chcialabym miec drugie dziecko ale obawiam sie ze przez ten otrivin nie zajde

Otrivin nie ma nic wspólnego z zajściem w ciążę. W ciąży często dochodzi do obrzęku błony śluzowej nosa, która nieco przeszkadza w oddychaniu, jednak ciążą, to czas, w którym objawy alergiczne ulegają zmniejszeniu, bo wpływają na to zmiany hormonalne. Jest to konieczne dla prawidłowego rozwoju ciąży. Na pewno warto spróbować odstawić te leki i zajść w ciąże. W ciąży natomiast - brać z rozsądkiem - jeśli będą konieczne.