Stosowanie Ovulastan a wymioty

Regularnie przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Ovulastan. Ponad dwa tygodnie temu doszło do wymiotów prawdopodobnie po upływie 4h, po 12h dla pewności wzięłam tabletkę awaryjną (lewonorgestrel). W sobotę dostałam krwawienie z odstawienia (o planowanym czasie), jednak mniej obfite niż zwykle. Czy może być to skutek przyjęcia tabletki "po" (zbyt duża dawka hormonów), czy powinnam skontaktować się z lekarzem? Z góry dziękuję za pomoc!

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej po zastosowaniu antykoncepcji postkoitalnej okres może być skąpy lub nie wystąpić.