Wymioty a tabletki antykoncepcyjne. Czy powinnam zażyć tabletkę z zapasowego blistra?

Dzisiaj rano po wzięciu tabletki od razu wystąpiły wymioty (zachorowałam na grypę). Teraz czuję się lepiej.  Czy powinnam wziąć tabletkę z kolejnego blistra? Czy przyjąć ją normalnie jutro rano? Dodam, że to trzecia tabletka z opakowania.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli wymioty wystąpiły poniżej 3-4 godzin od przyjęcia tabletki, skutecznośc antykoncepcji mogła zostac obniżona. W takim przypadku zalecane jest przyjęcie dodatkowej tabletki z zapasowego blistra.