Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych a poronienie samoistne

Dzień dobry, biorę drugie opakowanie plastrów antykoncepcyjnych (drugi plaster). W pierwszym tygodniu pierwszego opakowania współżyłam bez zabezpieczenia. Plastry ciągle się odklejały i fałdowały. Potem jak zmieniłam dzień wymiany plastra, prezerwatywa pękła. Miałam nudności, więc postanowiłam zrobić test. Wyszedł pozytywny. Nie odkleiłam plastra, a po dwóch dniach dostałam okres. poszłam do lekarza i powiedział, że mogło to być poronienie samoistne. To możliwe?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana sytuacja jest możliwa. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do specjalisty ginekologa.