Plastry antykoncepcyjne a możliwość zajścia w ciążę

Dzień dobry, w pewną sobotę przykleiłam drugi plaster z drugiego opakowania plastrów antykoncepcyjnych. Podczas pierwszego opakowania, przy pierwszym plastrze, współżyłam bez zabezpieczenia. Przy drugim opakowaniu i pierwszym plastrze stosowaliśmy zabezpieczenie, ponieważ zmieniłam dzień przyklejenia (z piątku na sobotę). Prezerwatywa wtedy pękła. Postanowiłam zrobić test, który wyszedł pozytywny. Dodam, że często plaster mi się zawijał. czy to możliwe bym była w ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pozytywny wynik testu z dużym prawdopodobieństwem wskazuje na ciążę. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.