Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych a waga

Witam, Jestem po pierwszej paczce plastrów antykoncepcyjnych.Po pierwszym plasterku, czułam jego działanie.Na ulotce jest napisane, że nie powinny ich stosować osoby POWYŻEJ 90 KG, ale na jednym forum przeczytałam, że DO 80 kg,jestem osobą,której waga zawsze była wyższa mimo iż nie wyglądam na bardzo otyłą osobę,ważę82kg. Moja pani ginekolog, przed przepisanie, nie pytała o moją wagę, ani nic z tych rzeczy. Chciałam zacząć współżyć bez dodatkowych zabezpieczeń. Proszę o pomoc.

Szanowna Pani!

Może Pani spokojnie stosować plastry i współżyć bez dodatkowych zabezpieczeń.
Rzeczywiście uważa sie, że przy wadze powyżej 90 kg plastry mogą nie być całkowicie skuteczne.
Z poważaniem
Katarzyna Lewicka