Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych przy biegunce

Witam, Czy zażywając tabletki sidretella mogę w wypadek wymiotów lub biegunki (na 4 h od przyjęcia tabletki) wziąć dodatkowo yasminelle, która ma taki sam skład i jest zamiennikiem dla leku sidretella? Po przerzuceniu się na sidretellę, która jest tańszym odpowiednikiem, zostało mi "awaryjne" opakowanie yasminelle, chciałabym wiedzieć, czy ciągle może pełnić taką funkcję.

Szanowna Pani!

Tak, możne pełnić taką funkcję.Może Pani spokojnie stosować jako zamiennik.

z poważaniem

Katarzyna Lewicka