Stosowanie pończoch uciskowych po operacji usunięcia żylaków powierzchniowych nóg

Mam usunięte żylaki powierzchowne obu dolnych kończyn. Dzień zaczynam o 4:30 od nałożenia pończoch uciskowych. Zdjąć je powinienem tuż przed wieczornym prysznicem, jednak pracuję jako lakiernik przemysłowy i muszę się dokładnie umyć ( pył lakierniczy, opary farb i rozcieńczalników) po pracy koło godziny 15. Nie przyniosę tej chemii do domu do małego dziecka. Co zrobić po prysznicu? Nałożyć ponownie pończochę uciskową, czy nie ma to już sensu bo żyły zdążyły wypełnić sie maksymalnie krwią ??

Nie wiem ile czasu upłynęło od zabiegu i jaki jest stan Pani nóg aktualnie!!! Nie wiem więc, czy nie powinna Pani nadal być na zwolnieniu! PROSZĘ SZCZEGÓŁY OMÓWIĆ Z OPERATOREM!!! zż