Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pończochy przeciwżylakowe

Mam 28 lat, od 19 roku życia choruję na syndrom Raynauda, od kilku lat wystąpił problem z żylakami. 2 miesiące temu przeszłam operację usynięcia niewydolnej żyły kończyny dolnej. Po zabiegu nosiłam pończochę uciskową. Obecnie jestem w ciąży (7 tydzień), a nogi wciąż mi dokuczają. Kilka dni temu pękło mi naczynko na nodze, tuż przy bliźnie po cięciu (czułam przy tym silny ból). Zastanawiam się, czy noszenie pończoch II stopnia ucisku mogłoby pomóc. Czy noszenie takich pończoch nie wpłynie negatywnie na moje dolegliwości niedokrwienne spowodowane syndromem (nie chorobą) Raynauda (stale mam zimne i lekko sinawe stopy, szybko bieleją ręce na chłodzie).

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam!

Ciąża to stan predysponujący do wystąpienia, nawrotu bądź nasilenia dolegliwości zwiazanych z przewlekłą niewydolnością żylną, której etapem jest choroba żylakowa. Leczenie uciskowe jest jedyną metodą o udowodnionym wpływie hamującym postęp choroby. Pamiętać jednak trzeba, że musi ono zostać dobrane indywidualnie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Doradzam więc wizytę u lekarza, który wykonywał zabieg i konsultację w swojej sprawie, informując o wszelkich innych problemach zdrowotnych.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy