Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak nosić pończochę uciskową przy niewydolnym ujściu żyły?

mam niewydolne ujscie zyly odpiszczelowej,nie poddac sie w tej chwili zabiegowi,gdyz wylatuje za 3 tyg.do USA.Karlen zalecil noszenie ponczochy uciskowej i odpowiednie leki.Czy moge robic przerwy i jak dlugie w noszeniu tej ponczochy.Nad kostka zrobila mi sie różowa plamka,ktora swędzi/chwilami/ i czy noszenie tej ponczoch i tabletki vessel Due F i galvenox nie dopuszcza do powstania ran na zylakach?
KOBIETA, 69 LAT ponad rok temu

Na czym polega ciągłość opieki medycznej po operacji?

Czekasz na operację? Czy zastanawiałeś się już, co się będzie działo po niej? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej o zasadach opieki medycznej po operacji.

Lek. Jan Bujok Chirurg, Warszawa
70 poziom zaufania

Witam.
Pończochę należy zakładać bezpośrednio po przebudzeniu i nosić cały dzień. Jest możliwe okresowe zdjęcie pończoch, np. na czas kąpieli czy prysznica, natomiast po zakończeniu wszystkich czynności związanych z utrzymaniem higieny osobistej należy jak najszybciej ponownie założyć wyroby uciskowe. Choć trudno jest ocenić, czy w Pani przypadku kompresoterapia uniemożliwi postęp niewydolności żylnej i uchroni przed powstaniem owrzodzenia troficznego na podudziu, ponieważ pończochy mogą być np. źle dobrane, to jednak kompresoterapia jest nadal najskuteczniejszym postępowniem chroniącym przed powstaniem powikłań wtórnych do przewlekłej niewydolności żylnej. Wiele także zależy od producenta wyrobu uciskowego, niektóre ulegają stosunkowo szybko rozciągnięciu tracąc swoje właściwości profilaktyczne. Leczenie farmakologiczne ma tym przypadku mniejsze znaczenie.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106
Una Medica ul. Żelazna 69a Warszawa tel: +48 668 88 00 42

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy