Stosowanie Pyralginy wraz z tabletkami Naraya

Witam. Dd ponad roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne naraya. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z blistra. Jednak od kilku dni bolały mnie dziąsła (rosnąca ósemka) i dentysta polecił mi przyjmowanie pyralginy. Przez około 4 dni przyjęłam 10 tabletek, ostatnią wczoraj wieczorem. Dziś rano zauważyłam lekkie plamienie, przypominające okres. Czy powinnam się niepokoić? Zwykle krwawienie z odstawienia mam czwartego dnia bez tabletki. Czy tabletki przeciwbólowe mogły mieć na to wpływ? Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Plamienie może być spowodowane działaniem niepożądanym samej tabletki antykoncepcyjnej. Jeśli sytuacja powtórzy się w nastepnym cyklu proszę udać się do ginekologa.