Stosowanie sterydów na alergię

witam mieszkam za granica ,i dostałam alergii bardzo mocnej,doktor przepisał mi sterydy tabletki i masc choc nie powienien teraz to wiem ,po ktorych zauważyłam nadmiernne owłosienie na twarzy i ciele,nie wiem co mam robic,na dodatek mój synek 6 letni dostaje na ciele meszku i nie wiem czy sie mnie nie dotknął jak byłam posmarowana prosze o pomoc ,nie wiem co robic z dzieckiem

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany meszek, który pojawił się na skórze dziecka bez wątpienia nie jest skutkiem dotknięcia się do Pani skóry posmarowanej maścią - tym nie powinna się Pani zatem niepokoić. Niestety nie napisała Pani jakie konkretnie leki Pani stosowała, co oznacza, że trudno ocenić prawidłowość zastosowanego leczenia. Opisane nadmierne owłosienie na twarzy proponuję skonsultować ze specjalistą, który zalecił leczenie alergii.