Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a grypa żołądkowa

Witam mam 18 lat za tydzień w sobote dokładnie mam dostać miesiączke.Od 7 miesięcy biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne "Bonadea".Jestem dopiero po chorobie (grypa żołądkowa; biegunka też występowała tzn. tabletki biorę o godzinie 5:30 a biegunka,wymioty następowały najwcześniej ok godz 11 czy tabletka po tym czasie się wchłonęła ?). Ostatnio zauważyłam objawy takie jak wymioty,ból jajników,zawroty głowy,ogólne osłabienie i wyciek z piersi.Boję się że jestem w ciąży.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przedłużająca się biegunka powoduje zaburzenia elektrolitowe i zaburzenia w składzie mikroflory bakteryjnej jelit, co przekłada się na zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego - nie tylko substancji odżywczych z pokarmów, ale także leków.
Nie można wykluczyć ryzyka, że tak było i w Pani przypadku z powodu infekcji.
Powinna się Pani zgłosić do lekarza ginekologa - głównie z powodu wycieku z brodawek. Każdorazowo taki objaw powinien być skonsultowany, gdyż poza okresem ciąży i karmienia jest oznaką patologii, która powinna zostać zdiagnozowana.
Należy także wykonać test ciążowy, a najlepiej - poziom hormonu betaHCG we krwi (pomiar i sam test bardziej czuły i wiarygodny niż testy apteczne z moczu)