Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w 6. tygodniu po porodzie

Jestem 6tygodni po porodzie lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne w czwartek dostałam lekkie krwawienie i wieczorem wzięłam pierwszą tabletkę w piątek było tylko plamienie i dzis również jest plamienie .dodam że przed ciążą mialam bolesne i dość obfite miesiączki a teraz nawet nie jest to bolesne . Pytanie brzmi dlaczego tak wygląda miesiączka i czy to jest miesiączka i czy tabletki w takim razie działaj ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Po ciąży i porodzie na skutek zmian hormonalnych miesiączka może wyglądać inaczej, dla pewności skuteczności antykoncepcji przez pierwsze dwa tyg sugeruję dodatkowo się zabezpieczać.
Pozdrawiam