Stosowanie tabletek nasercowych i łączenie ich z alkoholem

Witam. Chciałbym wiedzieć jak długo może trwać osoba pijąca, chora na serce.. Może wyjaśnie o co mi chodzi. Problem polega u mojego ojca. Jakies pol roku temu lekarz zabronil wykonywać czynności zawodowych, przez ostanie pół roku nie pił alkoholu wcale. Nie dawno dostał rentę i od tego czasu znów pije, przychodzi upity, jak np. dzisiaj, przedwczoraj, na dodatek bierze tabletki na serce. Chciałbym wiedzieć od jakiegoś lekarza jak to się skończy i jak długo może to trwać.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością alkohol przyspiesza proces degradacji organizmu, stwarzając przy tym zwiększone ryzyko śmierci z przyczyn sercowo-naczyniowych. Warto jednak podkreślić, że nie mamy możliwości określenia jak długo organizm może znosić taki stan.

Witam,

łączenie jakichkolwiek leków z alkoholem generalnie nie jest bezpieczne. Z opisanej przez Pana sytuacji wynika, że ojciec nie umie poradzić sobie ze zmianami w swoim życiu. Objawy jakie Pan opisuje mają charakter depresyjny. Radziłabym udać się na konsultację do psychologa lub psychiatry aby podjąć właściwą interwencję.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk