Przyjmowanie tabletek Antabus a alkohol

tabletki antabus a alkohol czy zazywajac tabletki antabus i spzywajac alkohol oczywiście sporadycznie alkomat może wykazac podwyzszona ilość promili

Witaj,
z mojego /psychologicznego/punktu widzenia mogę Ci powiedzieć tylko tak:każdą formę leczenia można oszukac poprzez odstawienie jej w sytuacji ,gdy się spodziewasz kontroli.Najlepiej więc odstaw leki,zacznij przyjmować to,co najbardziej lubisz-czyli alkohol.Póki jesteś od niego uzależniony,cokolwiek zrobisz,nałóg z tym czymś wygra.Taka jest jego istota.
Więc jeżeli chcesz wyjśc z nałogu/nawet,gdy pijesz okazjonalnie,nikt mądry nie uwierzy,że nie masz problemu/,nie udawaj leczenia,bo tabletki nie są w stanie nikogo powstrzymać,człowiek jest zawsze od nich mądrzejszy,ale rób to profesjonalnie i świadomie-w poradni uzależnień.
Co do pytania zasadniczego-raczej inne dolegliwości mogą się pojawić.No i możesz pod ich wpływem zabić użytkowników dróg.Siebie pewnie nie.
Ale nikt nie zechce z tobą dzielić życia,to powinieneś już wiedzieć.
Pozdrawiam

Witam,
Działanie tabletek Antabus polega na tym, że powoduje zahamowanie spalania alkoholu etylowego. Normalnie organizm przerabia toksyczny aldehyd octowy w bezpieczny kwas octowy. Tabletki nie pozwalają na tę przemianę, stąd u osoby biorącej tabletki i jednocześnie pijącej alkohol pojawia się wiele przykrych objawów np. nudności, wymioty, pocenie się, duszności, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, omdlenia itd. Skoro więc działanie tabletek polega na zahamowaniu procesu spalania, to należy spodziewać się, że długo po wypiciu alkoholu wykaże to alkomat.
Chciałabym jeszcze dodać, że branie tabletek i picie alkoholu mija się z celem. Nie osiągnie się w ten sposób celu terapeutycznego, więc lepiej sobie darować branie leków i zaprzestać oszukiwania siebie i innych, że podejmujemy jakieś działania. Przestrzegam też przed prowadzeniem pojazdów po wypiciu nawet małej ilości alkoholu. Nasz organizm w takiej sytuacji ma spóźnione rekcje, chociaż wydaje nam się, że działa normalnie. Nietrudno wtedy o wypadek, co pokazują ostatnio media.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
MM