Reakcja na alkohol - dlaczego się zmieniła?

Witam. Jestem mężczyzną, mam 19 lat. Po wypiciu alkoholu, powiedzmy 4 piw lub więcej, przez cały tydzień jestem zmęczony, nie mam na nic ochoty. Tylko bym spał cały czas. Do tego w tym stanie szybko się denerwuję. Po tygodniu wraca wszystko do normy. Zdarzyło mi się to już 6 razy. Dawniej tak nie miałem, wypiłem 0.4l wódki, a następnego dnia byłem jak nowo narodzony, a nie męczyło mnie tydzień. Proszę o pomoc i stwierdzenie, co to może być i jak to wyleczyć.

Witam serdecznie,

Proponuję, aby skorzystał Pan z konsultacji w poradni leczenia uzależnień.
Nietypowe działanie alkoholu na organizm może być efektem spadku tolerancji na alkohol.
Taki objaw może wskazywać na uzależnienie i spowodowane przez alkohol zmniejszenie objętości tkanki mózgowej. Dość niepokojące jest to, że pomimo młodego wieku wypijał Pan wcześniej duże ilości alkoholu i czuł się na drugi dzień ,,jak nowo narodzony'. To upijanie się mogło spowodować zmiany w organizmie, które obecnie Pan odczuwa jako nietypowe, przedłużone działanie alkoholu.

Z pozdrowieniami