Stosowanie tabletek polecanych przez ginekologa

Dzień dobry . Mam pytanie dotyczące brania tabletek antykoncepcyjnych. Przez 3 lata brałam tabletki, które zalecił mi lekarz ginekolog, ponieważ zdiagnozował u mnie torbiel. Dwa tygodnie temu byłam u innego lekarza, który powiedział mi, że torbieli już nie ma. Chciałabym zajść w ciąże, jak długo trzeba się starać o dziecko po braniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Najlepiej odczekać 2-3 cykle. W tym czasie proszę zażywać preparaty kwasu foliowego i poddać się dokładnej ocenie ginekologicznej.