Krążek antykoncepcyjny a planowana ciąża. Kiedy mogę zajść w ciążę?

Dzień dobry. Mam 36 lat i planuję zajść w ciążę. Od pół roku stosuję krążek antykoncepcyjny, wcześniej brałam pigułki. Mam już jedno dziecko, ma 12 lat. Chciałabym zaplanować ciążę, biorę kwas foliowy, wykonałam podstawowe badania. Czy mogę starać się o dziecko zaraz po "odstawieniu" krążka? Czy powinnam odczekać, żeby oczyścić organizm? Słyszałam, że po rezygnacji z doustnych środków antykoncepcyjnych zajście w ciążę już w pierwszym miesiącu może oznaczać ciążę mnogą. Czy podobnie rzecz się ma w przypadku krążka antykoncepcyjnego? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
36 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krążek również może powodować ciąże mnogie, choć nie ma na to tak silnych dowodów, jak w przypadku tabletek. Proponowałabym odczekać 2-4 cykle.