Stosowanie tabletek przy podwyższonym poziomie TSG

Witam,mam 23lata i podwyższony poziom TSH 7,76 norma 0,27-4,2 reszta wyników w normie FT3 2,76 norma 2-4,4 FT4 1,08 norma 0,93-1,7 ANTY TPO 8,43 norma max 35 ANTY TG <10 norma max 115 USG w normie jedynie lekko wzmożony przeplyw naczyniowy. Lekarz przepisał euthyrox 50 na poczatek pół tabletki przez 2tygodnie później cała tabletke. Dodam ze nie mam żadnych objawów jedynie miewam nieregularne miesiączki. Zastanawiam się czy dawka nie jest za duża i czy w moim przypadku tabletki są konieczne?

Podwyższony poziom TSH przy prawidłowych innych parametrach laboratoryjnych funkcji tarczycy może świadczyć o subklinicznej niedoczynności tarczycy mogącej np. przejawiać się zaburzeniami miesiączkowania. W takim wypadku stosuje się leczenie hormonalne, więc proszę spełniać zalecenia lekarskie.