Stosowanie Trimesanu a Duomox

Witam, mam pytanie ponieważ doraźnie co jakiś czas przyjmuje 100mg trimesan (przepisane od urologa do zazycia po stosunku, basenie czy przy początku infekcji ze względu na nawracajace zapalenia pęcherza). Aktualnie przyjmuje duomox 3x dziennie po 500mg na zapalenie krtani i tchawicy. Czy przyjmując duomox w powyższych dawkach mogę zazyc jednorazowo trimesan w celu złagodzenia dokuczliwych objawów pecherzowych? Proszę o w miarę szybka odpowiedź, serdecznie dziękuję

Magdalena StusiĹska

Tak, te leki można zażywać razem, aczkolwiek duomox powinien tez łagodzić objawy pęcherzowe. Warto pomyśleć o stosowaniu probiotyku podczas antybiotykoterapii.