Stosowanie Erythromycin a złe samopoczucie

Witam, od 4 dni biorę antybiotyk na angine Erythromycin 500mg 3 razy na dobe, w drugim dniu wystapily bóle brzucha, nudności i wymioty około 2-3 godz od przyjęcia tabletki. Teraz utrzymują się bóle brzucha i nudności, wymiotów brak. Moje pytanie czy brzmi czy odstawić ten lek czy męczyć się następne 3 dni? Proszę o radę, nie mam jak iść do lekarza bo jest na urlopie, a ja przebywam za granicą.

Witaj, uczulony jesteś na penicylinę? eytromycyna jest wskazana jako leg 1 rzuty tylko w przy nadwrażliwości na beta laktamy - penicyliny - duomox, amotak, augmentin itd , cefalosporyny Zinat, karbapenemy, monobaktamy[/

Przyjmujesz probiotyk ?