Stosowanie Seronil i złe samopoczucie

Witam. Od 06.'16 leczę się psychiatrycznie Najpierw brałam Seronil 10 mg, w 2. mies. leczenia Seronil 10 mg 2/dzień, od tygodnia Seronil 20 mg 1x i Trittico (2/3 tab)wieczór. Od tygodnia b.źle się czuję: nudności, wymioty, ból głowy, ogromne problemy z koncentracją, rano nie mogę wstać - biorę Trittico o 19, a jestem w stanie podnieść się z łóżka ok. godz. 12. Za dnia i tak czuję się zmęczona. Psychiatra 27.09 stąd chcę zapytać o to czy powinnam przestać brać tabletki? Jeśli tak, to które?

Dzień dobry,

Czy wie Pani, z jakiego powodu został dołączony lek Trittico? Czy z powodu zaburzeń snu? Jeżeli tak, to należałoby zamienić ten lek na inny, ponieważ trazodon (Trittico) i fluoksetyna (Seronil) są metabolizowane w wątrobie przez te same układy enzymatyczne, co może spowodować zwiększenie ich stężenia w osoczu krwi, głównie trazodonu. Stąd te objawy niepożądane. Proponowałbym do czasu wizyty odstawić Trittico, przy utrzymaniu dotychczasowej dawki Seronilu. Objawy powinny w ciągu kilku dni minąć. W razie problemów ze snem można doraźnie skorzystać z pomocy lekarza POZ.

Witam,

proponowałbym zmniejszenie dawki Trittico do 1/3 tabl wieczorem (pytanie czy jest to dawka 75 mg czy 150 mg?). Aby zmniejszyć nudności spróbowałbym do wizyty u lekarza zmniejszyć również seronil do 10 mg dziennie.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl