Stosowanie Xifaxanu na dysbiozę

Witam, podczas wizyty u gastrolog, Pani doktor stwierdziła u mnie dysbiozę i zapisała antybiotyk Xifaxan, który biorę trzeci dzień. Od pierwszego dnia brania leku pojawiło się u mnie czerwone zabarwienie w moczu - w ulotce taki objaw jest podany jako możliwy niepożądany skutek uboczny tego leku. Czy powinnam więc przerwać przyjmowanie tego antybiotyku, czy też nie jest to nic niepokojącego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie. Wszystko zależy od tego jak bardzo nasilone są objawy oczne. Oczywiście jeżeli stosowanie leku spowodowało wyraźne pogorszenie widzenia lub inne związane z oczami objawy warto odstawić ten lek. Niemniej jednak w tym momencie warto zgłosić się do swojego lekarza lub chociaż poinformować go o tym fakcie telefonicznie.