Stosowanie żelaza a przybieranie na wadze

mam 27 lat, mam lekką anemię żelazo 58,5; hematolog przepisał mi SORBIFER DURULES jedna tabletka co drugi dzień rano. W związku z tym mam pytanie, czy podczas przyjmowania żelaza można przybierać na wadze? zastrzegam, źe nie zmieniałem w żaden sposób diety jem wszystko jak dotychczas

Samo podawanie żelaza nie wpływa bezpośrednio na masę ciała. Jeżeli występowała u Pana anemia w korelacji z niedowagą - można zaobserwować niewielki wzrost masy ciała po podniesieniu się poziomu żelaza we krwi, co związane jest z lepszym wykorzystaniem dostarczanej w pożywieniu energii. Jeżeli jednak nie ma Pan niedowagi - ewentualny wzrost masy ciała raczej jest związany z innymi czynnikami aniżeli suplementacja żelazem.