Stosunek bez wtrysku w ostatni dzień miesiączki a ryzyko ciąży

Witam, kochałem się z dziewczyną bez zabezpieczenia w ostatni dzień jej okresu (krwawienia). jestem pewny że nie doszedłem, lecz plemniki wraz z płynem ejakulacyjnym mogły w niej zostać. Moja dziewczyna ma dosyć nieregularne miesiączki (ostatni cykl trwał 45 dni). Ostatnio zmienialiśmy klimat, tryb życia, miała trochę stresu. Nie ma okresu już 53 dni. Zrobiła dwa testy ciążowe i obydwa wyszły negatywne. Czy jest możliwość że jest w ciązy czy po prostu coś niedobrego dzieje się w jej organizmie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli testy ciążowe były wykonane co najmniej 14 dni po stosunku, a dwa wyniki są negatywne, to ryzyko ciąży jest znikome. Tak długie i nieregularne cykle mogą być jednak wynikiem zaburzeń hormonalnych. Pana partnerka nie powinna bagatelizować objawów, tylko skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.