Stosunek przerywany - czy preejakulat może zapłodnić?

Robiłam to z chłopakiem wczoraj, bez zabezpieczenia, rzecz trwała chwilę, dosłownie 5-10 min. Po wszystkim on nawet się nie spuścił ani nic. Teraz strasznie się przejmuję. Chcę iść do ginekologa na badanie i ewentualnie po tabletki zabijające płód w ciągu 72 godzin. Słyszałam, że jeżeli nawet chłopak się nie spuści to i tak na jego członku powstaje płyn, który może zawierać nawet śladowe ilości plemników.
Pomocy.

Redakcja abcZdrowie

Możliwe jest zajście w ciążę podczas stosunku niezakończonego wytryskiem, ale daleko mniejsze niż w trakcie stosunku zakończonego wytryskiem. Antykoncepcja po stosunku nie "zabija płodu w ciągu 72 godz" jak Pani to określiła. Tabletka tego typu zawiera duża dawkę progesteronu, który uniemożliwia zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej w jamie macicy.
Proponuję stosować skuteczne metody antykoncepcyjne na co dzień, by uniknąć tego typu problemów w przyszłości.