Stosunek przerywany jako środek antykoncepcji

Witam. Nie wiem czemu, ale ostatnio mocno tyje, chociaż nie jem aż tak dużo, staram się ograniczać posiłki. Często boli mnie brzuch w szczególności w okolicach podbrzusza. Współżyje z chłopakiem, nie używamy prezerwatyw, nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, po prostu przerywamy stosunek, robimy to także w moje dni płodne. Zastanawiam się czy może być to ciąża, lecz mam okres, teraz jest nie regularny, często jest później niż mogłam się tego spodziewać a także bardzo bolesny niż wcześniej.

Piotr Pilarski

Witam,

na podstawie opisu ciężko określić przyczynę Pani dolegliwości. Sugeruję wykonanie testu ciążowego i udanie się do ginekologa.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję oznaczyć poziom beta-hcg i koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Możliwa teoretycznie jest ciąża, a być może także występowało poronienie.

Witam,
Radziłabym wizytę u lekarza ginekologa, który przyjrzy się objawom oraz może doradzić skuteczny sposób antykoncepcji, gdyż stosunek prywatny nie jest takim sposobem.
Pozdrawiam

Dzień dobry.

Pani podziwu godna dezynwoltura, z jaką Pani opisuje współżycie z chłopakiem i metodę "zabezpieczania się" przed ciążą wskazuje na na Pani świadomą chęć zostania matką w wieku 19 lat (taki wiek podała Pani w poście), toteż trudno poradzić w tej sprawie coś, co mogłoby Panią realnie uchronić przed ciążą. Można tylko dodać, że zazwyczaj ciąża nie jest najlepszym sposobem na utrzymanie związku i partnera.
Z Pani dolegliwościami żołądkowymi można natomiast udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam.