Stosunek w dzień owulacji i negatywny test ciążowy

Witam, Współżyłam z mężem 6.01.2014r w dzien owulacji. Miesiaczke powinnam dostac 20.01.2014 lecz do tej pory jej nie ma wiec dzis zrobiłam test ciążowy i nie jestem w ciazy. Moje pytanie brzmi czy cos sie dzieje z moimi narzadami rodnymi zaczynam sie denerwowac bo nie wiem co sie moze ze mna dziac??? Moze jest inny problem prosze o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie każdy stosunek w dni płodne skutkuje zapłodnieniem u kobiety. Proszę być spokojną i nie denerwować się bez powodów. Najlepiej współżyć kilkakrotnie w dni płodne i dni je poprzedzające, w ten sposób zwiększa się prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Należy także Pamiętać, że problemy z płodnością mogą leżeć po stronie obydwu partnerów. Procentowo przyczyny bezpłodności rozkładają się równomiernie, mniej więcej po 50% u kobiety i mężczyzny.