Stosunek w pierwszym dniu po 7-dniowej przerwie a możliwość ciąży

Witam, Współzyłam z chłopakiem w pierwszym dniu po 7-dniowej przerwie. W ten dzień miałam zażyć tabletke o 19 a zażyłam 4h póżniej. Znam zasade 12-godzinnego opoznienia oraz zalecenia dla pierwszego tygodnia zazywania tabletek hormonalnych, mimo to bardzo sie stresuje czy mogłam zajsc w ciąże. Prosze o szybką odpowiedz. Dziękuje i Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku skuteczność antykoncepcyjna tabletek nie była zmniejszona. Nie ma powodów do niepokoju.