Stres i klaustrofobia a badanie rezonansem magnetycznym

mam klaustrofobie i skierowanie na rezonans magnetyczny co zrobic żebym się nie stresowała

Warto także dopytać i wyjaśnić wszelkie wątpliwości z personelem medycznym przed badaniem.

Witam Panią,
proszę o trudnościach poinformować lekarza kwalifikującego do rezonansu, który będzie przeprowadzał wywiad przygotowujący do badania.
Będzie mógł rozważyć zastosowanie leku uspakajającego/nasennego. Wskazaniem do zastosowania środków farmakologicznych są m.in wcześniej doświadczane stany klaustrofobiczne.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz