Stres i klaustrofobia a badanie rezonansem magnetycznym
mam klaustrofobie i skierowanie na rezonans magnetyczny co zrobic żebym się nie stresowała

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Warto skorzystać z technik relaksacyjnych i pamiętać, że najczęściej podczas badania ma się do dyspozycji urządzenie informujące personel o złym samopoczuciu lub stanie badanego.
Warto także dopytać i wyjaśnić wszelkie wątpliwości z personelem medycznym przed badaniem.
Witam Panią,
proszę o trudnościach poinformować lekarza kwalifikującego do rezonansu, który będzie przeprowadzał wywiad przygotowujący do badania.
Będzie mógł rozważyć zastosowanie leku uspakajającego/nasennego. Wskazaniem do zastosowania środków farmakologicznych są m.in wcześniej doświadczane stany klaustrofobiczne.
pozdrawiam
A.Aleksandrowicz