Stres z powodu opóźnienia okresu a ryzyko ciąży

Witam , kochalam sie ze swoim chłopakiem z zabezpieczeniem jednak powinnam dostac okresu 6 lutego do tej pory go nie mam .... bolą mnie piersi czuje sie jak na okres i czasem mam wrażenie że już coś leci jednak nadal nic , brzuch mam miękki na początku był wzdęty ... czy to objawy ciąży czy tylko opóźniona miesiączka przez strs z powodu sesji i braku okresu ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią brak miesiączki może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik ciąży jak i stresu/zmęczenia. Przede wszystkim proszę zatem wykonać test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny, proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę.