Leczenie opryszczki

Opryszczka to przykra dolegliwość - przez nią często nie chce nam się wychodzić z domu. Jak radzić sobie z opryszczką? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Witam Pana,

Stopa cukrzycowa jest powikłaniem cukrzycy dotyczącym stopy, nie zaś podudzia, a więc nie jest to objaw stopy cukrzycowej. Najprawdopodobniej w zadrapanym przez Pana miejscu pojawiła się infekcja związana z nadkażeniem zmiany. Proszę udać się do lekarza, być może po dokładnej ocenie konieczne będzie zastosowanie krótkotrwałej antybiotykoterapii, ew. leczenie miejscowe. Dodatkowo dobre wyrównanie cukrzycy z całą pewnością ułatwi gojenie zmiany.

Z poważaniem,

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0

Witam Pana,

Objawy, które Pan opisuje nie powinny mieć związku z cukrzycą. Najprawdopodobniej wdała się infekcja, zakażenie w okolicach rany. Proszę udać się do lekarza który obejrzy zaczerwienienie i podejmie dalsze kroki

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty