Strzykanie stawów podczas wykonywania ćwiczeń

Witam, Podczas wykonywania cwiczen slysze "strzykanie" stawow, ocieranie sie kosci o siebie m.in. podczas pompek, pajacykow, przysiadow. Do aktywnosci fizycznej wrocilam po dluzszej przerwie, mam siedzacy tryb pracy. Czasami odczowam rowniez niezbyt silny bol w prawym stawie biodrowym. Czy to powazna przypadlosc? Jak moge temu zapobiec?

Aleksander Ropielewski

Przede wszystkim skontaktować się z ortopedą w celu ustalenia czy nie ma Pani kontuzji lub nie uszkodziła Pani struktur aparatu ruchu, a poza tym zmniejszyć obciążenie aktywności fizycznej i wykonywanych ćwiczeń i stopniowo zwiększać obciążenie.