Marzenia warto spełniać. Oczywiście odpowiem, jako starszy kolega i mogę Pani tylko podpowiedzieć w oparciu o moje doświadczenia. W moich czasach dużym filtrem na kierunek było przejście „kompleksowych” badań lekarskich, co było warunkiem dopuszczenia do egzaminów wstępnych, ale to była specyficzna jedyna uczelnia na tamte czasy, która kształciła na takim kierunku (AWF). Teraz tych uczelni jest sporo więcej „jedna lepsza od drugiej”. Jako fizjoterapeuci jesteśmy w stanie sobie samemu mało pomóc (jak na przykład założyć sobie aplikację Kinesio na plecach), oczywiście można dyskutować, ale – jak to mówią „szewc chodzi w dziurawych butach”. Jedyne zabiegi, jakie przeżywałem/przeżywam w życiu to takie na doszkalających kursach, jako model dla koleżanki/kolegi z kursu. Co do pracy – w efekcie jest tak, że każdy fizjoterapeuta zaczyna się specjalizować z czasem w jakieś konkretnej dziedzinie. Są terapeuci od ‘dzieci’, od ‘skolioz’ od ‘terapii manualnej’ albo od ‘sportu’ itd… Każda z tych nazwijmy roboczo specjalizacji ma swoje specyficzne wymagania i warunki pracy. Prawdopodobnie znajdzie sobie Pani jakąś działeczkę fizjoterapii, w której stanie się Pani wybitnym specjalistą i Pani schorzenie nie będzie specjalnie przeszkadzało w realizowaniu się zawodowym. Życiowo jest tak, że jak na przykład zajmuję się zaburzeniami neurologicznymi wieku rozwojowego to z czasem daleko mi do rehabilitacji kardiologicznej. Pozdrawiam serdecznie.
Witam,
Wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby. W czasie studiów jest bardzo dużo zajęć ruchowych od pływania, poprzez gimnastykę, lekką atletykę, gry zespołowe takie jak koszykówka, piłka ręczna, po zajęcia z pacjentami bezpośrednio na oddziałach. Pani sama powinna określić swoje możliwości i czy nie będzie miała problemów z poszczególnymi przedmiotami. Natomiast podczas badań wstępnych raczej nie powinna się Pani spotkać z odmową przyjęcia na wymarzony kierunek studiów.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Konflikt z matką a studia – odpowiada Mgr Joanna Pluta
- Endoproteza lewego biodra po przebytej dysplazji stawu a możliwość pracy w charakterze fizjoterapeuty – odpowiada Mgr Wojciech Kozłowski
- Czy zaburzenia psychiczne mogą być przeszkodą w studiowaniu? – odpowiada Lek. Seweryn Segiet
- Zespół Aspergera i zaburzenia osobowości – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Uczucie samotności po wyjeździe do dużego miasta na studia – odpowiada Mgr Ryszard Chłopek
- Czy moja córka po terapii będzie mogła kontynuować studia medyczne? – odpowiada Mgr Katarzyna Kulczycka
- Wybrałem zły kierunek i meczę się na studiach - co dalej robić? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Skolioza, ból pleców i karku – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Czy lekarz rodzinny może dać skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Czy mogę dalej studiować medycynę przy tej chorobie? – odpowiada Lek. Izabela Mencel-Bednarek
artykuły
Studia medyczne - charakterystyka, kierunki, uczelnie w Polsce
Studia medyczne należą do jednych z najbardziej ob
Kontrowersje wokół uczelni Rydzyka i studiów medycznych. "Poszli po bandzie"
Wątpliwej jakości plan na zwiększenie liczby lekar
Wyprawa po nowe życie
Od samego początku swojego życia musiałam walczyć