Stwardnienie w piersi u kobiety karmiącej

witam karmie piersia ostatnio mniej karmiłam i w jednej piersi przy karmieniu wyczułam pod palcem stwardnienie które boli ale gdy teraz dotykam to nic nie czuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najpewniej doszło do zastoju mleka w kanalikach i miejscowego stanu zapalnego. Sugeruję zrobić ciepły okład na pierś (kanaliki rozszerzą się) i wymasować miejsce, w którym wyczuwa Pani zgrubienie. Powinno ustąpić, a objawy zniknąć.