Stwardzenie powłok brzusznych po hemikolektomii nsp. Hattmanna

Witam! Jestem po hemikolektomii nsp. Hattmanna i po wykonaniu tego zabiegu nastąpiło stwardzenie powłok brzusznych od pępka do dołu łącznie z wargami sromowymi,które mimo stosowania okładów altacetem nie ustępuje-proszę o poradę jak leczyć dalej

Taki stan może świadczyć o stanie zapalnym w okolicy ciała bliskiego blizny czy rany pooperacyjnej. Być może doszło do rozprzestrzenienia jakiegoś zakażenia. Same leki miejscowe przeciwobrzękowe nie wystarczą. Trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem prowadzącym z daną poradnią. Być może konieczne okaże się włączenie odpowiedniego antybiotyku i odpowiednich leków stosowanych miejscowo i ogólnie - odkażających i przeciwzapalnych.