Stwierdzenie tłuszczaka uchyłki w kolonoskopii

Witam jestem kobietą w wieku 69 lat 8 lat temu miałam kolonoskopie gdzie stwierdzono tłuszczaka uchyłki miałam zrobioną gastroskopie dzie miałam wrzody na dwunastnicy teraz zrobiłam badanie na amylazę i lipazę amylaza przy normie do 80 wyszła 117 lipaza w normir amylaza w moczu w normie tylko jeszcze wyszła krew utajona w kale wynik dodatni. Moje pytanie o czym wyniki mogą świadczyć czy to rak jelita grubego.

Nie podejrzewałbym zaraz obecności raka , chociaż obecność krwi utajonej w kale zawsze budzi niepokój! Proszę być pod kontrolą lekarza leczącego Panią dotychczas-on wie najlepiej jakie ew. badania trzeba wykonać aby postawić rozpoznanie! zż