Stymulacja clo przy staraniach o dziecko

Witam, Od września staram się z mężem o dziecko. Byłam dwa cykle stymulowana clo i w poprzednim cyklu lekarz kazał mi zbadać prolaktynę i progesteron w 20 dc. Prolaktyna była w normie, natomiast progesteron wyszedł 83,6 ng. Lekarz stwierdził, ż to pewnie jakaś anomalia. W tym cyklu powtórzyłam badanie i progesteron znów na wysokim poziomie 79,2 ng przy normie laboratoryjnej do 27 ng. Co to może oznaczać?

Lek. Tomasz Budlewski

Wzrost stężenia progesteronu występuje fizjologicznie w ciąży mnogiej. A także w torbielach jajników, ciąży powikłanej zaśniadem gronisatym, rzadko w nowotworach wywodzących się z jajnika czy też w patologiach kory nadnerczy. Proszę udać się do ginekologa. Być może będzie konieczna konsultacja endokrynologiczna.