Sucha i zaczerwieniona skóra na żołędzi penisa a przemywanie azotanem srebra

Witam. Od paru miesięcy staram się wyleczyć nawracającą grzybicę żołędzi. Po ostatniej wizycie u dermatologa dostałem receptę na Travocort. Stosowałem maść przez 5 dni zgodnie z zaleceniami lekarza i owszem - pieczenie, swędzenie i biały nalot na penisie zniknął, natomiast skóra w tym miejscu stała się strasznie sucha i zaczerwieniona. Dermatolog kazał również przemywać te miejsca azotanem srebra, jednak pogorszyło to tylko zaczerwienienie stąd moje pytanie - stosować nadal azotan, czy nie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli po zastosowaniu azotanu srebra pojawiło się tylko zaczerwienienie, nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak pojawią się jakiekolwiek inne niepokojące objawy, sugeruję odstawienie leku oraz ponowną konsultację ze specjalistą dermatologiem.