Sucha skóra, krostki i swędzenie skóry twarzy a świerzb

Witam! Nie dawno w moim domu panował świerzb.Myślę,że juz się z niego wyleczyliśmy,ale za to pojawiły się u mnie inne zmiany skórne. Mianowicie na mojej twarzy w okolicy od ucha do ucha, twarz zaczęła swędzieć,a nawet trochę piec.Przy samym uchu skóra jest sucha,a przy oczach mam malutkie krostki i na powiekach jakby kaszkę.Nie wiem czy to jest związane ze świerzbem.Używam kremu do twarzy,ale to delikatny krem,po za tym moja mama mówiła,że też ma krostki na twarzy. Co to może być?Proszę pomóżcie

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być spowodowane nawrotem świerzbu. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.