Sucha skóra twarzy u 33-latki

Witam serdecznie,mam pytanie mam problemy ze skóra twarzy suche plamy zwłaszcza pod brwiami i w końcikach rogówek oczu,stosowałam różne kremy tłuste kremy nie pomagają.Problemy z twarzą mam w zasadzie od dziecka ale teraz tak od trzech lat nie schodzi mi ta dolegliwość. Czy mogę w jakiś sposób sobie sama z tym pordzić?i dlaczego tak się dzieję?Pozdrawiam Katarzyna 33 lata

Lek. Tomasz Budlewski

Każdy krem ma różne właściwości, ze względu na występowanie różnych rodzajów cery bardzo często trzeba stosować kremy na zasadzie prób i błędów, aby dobrać najbardziej odpowiedni. Mogę polecić zwiększenie ilości wypijanych płynów w ciągu dnia, a także można spróbować zastosowania domowego sposobu jakim jest używanie np. oliwy z oliwek. Najlepiej w celu doboru odpowiedniego kremu należy zgłosić się do dermatologa.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.