Suche dłonie i problemy z łamiącymi się paznokciami

od co najmniej 4-5 miesięcy nie mogę dojść do ładu ze swoimi paznokciami u rąk są suche łamliwe i rozdwajają się co mi kawałek odrośnie to zaraz się rozdwoi i zaczepię o ubranie i odpada nie wiem czym jest to spowodowane myślę że może przez to że bardzo długo stosowałam odżywkę eveline 8w1 nawet pod lakier nakładałam warstwe i może przedobrzyłam nie wiem jak ratować swoje paznokcie nigdy nie były rewelacyjne ale teraz są obrzydliwe

Droga Pani,

Proponuję wybrać się do internisty lub endokrynologa i wykonać badania hormonalne ( estrogeny, TSH) aby wykluczyć spadek estrogenów i niedoczynność tarczycy, które mogą być przyczyną suchej skóry oraz kruchych i łamliwych paznokci.

Proszę zakupić tabletki Skrzyp Plony i stosować przez miesiąc.
Zalecam obcinać paznokcie na krótko i wsmarowywać olejki odżywcze, kremy a nie odżywki w postaci lakierów.
Proponuje wzbogacenie diety o NNKT, czyli spożywanie ryb morskich 3 razy w tygodniu oraz oliwy z oliwek 5 razy w tygodniu ( najlepiej przyprawiać nią dania np . makarony, sałaty, zupy)

Pozdrawiam